Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Polityka Cookies

Wiatmy na stronie MyFitness.PL

Tel.: +48 600 414 602 Mail: monika@monikalefelic.pl
MyFitness.PL
Nasz świat domowy w obliczu pandemii został zdominowany przez e-pracę i e-szkołę. Przestrzeń domu stała się przestrzenią biura i szkoły, a raczej domo-biura i domo-szkoły.
Na stole kuchennym laptop, obok suszarka z praniem, w oddali gra telewizor, w kuchni gotuje się rosół.. Przestrzeń pracy wtargnęła do przestrzeni domowej. Granice zacierają się.

Powinniśmy spróbować stworzyć sobie tylko naszą przestrzeń i wynegocjować kawałek czasu tylko dla siebie ! To ważne dla zdrowia psychicznego.

Pandemia zmieniła naszą rzeczywistość, sprawiła, że nasze przestrzenie praca, dom, szkoła, sfera prywatna, zaczęły się nakładać na siebie, wzajemnie się przenikać. To na nas ciąży teraz obowiązek rozgraniczenia na nowo tych przestrzeni - tych sfer. To my musimy sami rozgraniczyć czas kiedy pracujemy, kiedy odpoczywamy, a kiedy robimy coś TYLKO DLA SIEBIE.
To TYLKO DLA SIEBIE jest bardzo ważne ! Dla mnie to AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA ! MOJE KILKA MINUT DLA ZDROWIA, DLA DOBREGO SAMOPOCZUCIA, dla "przewietrzenia" głowy, dla "odcięcia się" od obowiązków służbowych i domowych.

Warto, aby TRENING stał się zdrowym nawykiem, pewną odskocznią od pracy, nauki, obowiązków.

Nowa rzeczywistość niestety zaburzyła nam nasz work-life-balance. Do tego jeszcze media społecznościowe - głównie facebook skutecznie rozpraszają naszą uwagę. Korzystamy tak często i nałogowo z mediów, bo szukamy czegoś, co nam dostarczy bodżców, co zajmie naszą uwagę lub czegoś, co nam pozwoli zrelaksować się po ciężkim dniu. Zły kierunek. Na dłuższą metę to nam zaszkodzi.

W pandemii towarzyszą nam emocje: niepokój, lęk, niepewność. Postawienie granic, oddzielenie przestrzeni, wygospodarowanie czasu dla siebie - pozwolą przywrócić nam ład, spokój wewnętrzny, równowagę.

Wykorzystajmy przerwę od pracy na AKTYWNOŚĆ. Zróbmy kilka ćwiczeń. Wstańmy od stołu, nie po to, aby włączyć pralkę, rozwiesić pranie lub zrobić sobie czwartą kawę. Wstańmy po to, aby poćwiczyć, przespacerować się, "rozprostować kości" !
A po całym dniu pracy wygospodarujmy czas tylko dla siebie ! 20 - 30 min na jogę, pilates, gimnastykę. Wybierzmy taką aktywność, która sprawia nam radość !

Dobrze wyznaczone granice sprawią, że łatwiej nam będzie funkcjonować, Nie będziemy mieć poczucia chaosu i dezorganizacji życia.


Oto mój ulubiony zestaw gimnastyczny :

  1. SUPERMAN - połóż się na brzuchu na macie, ramiona wyciągnij przed siebie. Podnieś jednocześnie ręce i nogi kilka centymetrów nad ziemię, wytrzymaj 5 sekund, a następnie powoli opuść. Powtarzaj ćwiczenie przez minutę. Ćwiczenie doskonale wzmacnia mięśnie pleców i pośladków !
  2. DESKA NA PRZEDRAMIONACH - oprzyj się na przedramionach, zegnij ręce w łokciach pod kątem prostym, barki powinny znajdować się dokładnie nad łokciami. Opzyj się na palcach stóp i unieś tułów. Napnij mięśnie brzucha, nie wyginaj w dół odcinka lędźwiowego – pięty, biodra i ramiona powinny pozostać w prostej linii. Wytrzymaj 30sek.
  3. BRZUSZKI ZE SKRĘTEM TUŁOWIA - to mała modyfikacja popularnych brzuszków na wzmocnienie mięśni skośnych brzucha. Usiądź na podłodze z lekko ugiętymi nogami, pięty oprzyj o podłoże, ugięte ręce trzymaj blisko klatki piersiowej, odchyl się lekko do tyłu jednocześnie skręcając tułów raz w prawo, raz w lewo. Ćwicz przez minutę.
  4. POMPKA
  5. PRZYSIADY
  6. SKŁON JAPOŃSKI czyli POZYCJA DZIECKA na koniec, na rozlużnienie i wyciszenie.<a href="https://www.freepik.com/photos/people">People photo created by ArthurHidden - www.freepik.com</a>
<a href="https://www.freepik.com/photos/people">People photo created by ArthurHidden - www.freepik.com</a>
<a href="https://www.freepik.com/photos/people">People photo created by Racool_studio - www.freepik.com</a>
<a href="https://www.freepik.com/photos/people">People photo created by ArthurHidden - www.freepik.com</a>
<a href="https://www.freepik.com/photos/people">People photo created by ArthurHidden - www.freepik.com</a>
<a href="https://www.freepik.com/photos/people">People photo created by ArthurHidden - www.freepik.com</a>
dom trening3
dom trening2
dom trening6
dom trening8